Adwokat mediator  Krosno

Ugoda zawarta podczas mediacji ma moc prawną ugody zawartej przed sądem. Pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Jest to satysfakcjonujące
rozwiązanie konfliktu. Możliwość dalszej współpracy pomiędzy stronami.

Mediator Krosno, Jasło

Sanok, Lesko

 

Czym zajmuje się  mediator?

 

Czy mediator rostrzygnie sprawiedliwie spór ?

 

Czy adwokat może być mediatorem?

Czy mediacja ma sens ?

Mediacja ma największy sens, jeżeli strony wybiorą ją zamiast postępowania sądowego. Jeżeli sprawa sądowa już zawisła – skierowanie do mediacji powinno nastąpić tylko pod pewnymi warunkami, zabezpieczającymi przed przewlekłością postępowania.

Kto może być mediatorem?

Mediacja może być prowadzona przez specjalistów takich jak na przykład adwokat i prawnik, psycholog czy pedagog, a także przez innych specjalistów posiadających profesjonalne umiejętności komunikowania się z ludźmi i rozwiązywania konfliktów, którzy dodatkowo ukończyli studia podyplomowe z zakresu mediacji. Po ukończeniu studiów należy wpisać się na listę mediatorów w danym sądzie. Do rzetelnego wykonywania zawodu mediatora potrzebna jest wiedza z psychologii i komunikacji interpersonalnej, a także znajomość prawa przynajmniej w podstawowym jego wymiarze. 

Od 2019 r. adwokat Lilianna Filipczak- Godek jako mediator prowadzi mediacje sądowe oraz pozasądowe.

MEDIATOR SĄDOWY

W myśl przepisów z grudnia 2005 roku wprowadzony został zawód mediatora. Mimo faktu, iż profecja istniała od wielu lat w 2016 roku
zdecydowano się na szereg zmian, mających na celu spopularyzowanie idei pozasądowego rozwiązywania sporów. Mediator ma za zadanie
wysłuchać racji każdej stron sporu i wypracowanie pomiędzy nimi ugody.

CZY MEDIACJA JEST SKUTECZNA ?

Mediacja jest nowoczesnym pozasądowym sposobem rozwiązywania sporów. Z roku na rok rośnie liczba prowadzonych mediacji, dzięki którym ludzie mogą rozwiązywać zaistniałe konflikty szybciej i bardziej sprawnie.

ILE TRWA MEDIACJA ?

Ilość spotkań mediacyjnych zależy w dużym stopniu od wzajemnego nastawienia zwaśnionych stron. Jeżeli rzeczywiście obydwie strony chcą się dogadać, rozwiązać konflikt i znaleźć konsensus satysfakcjonujący obydwie strony, mediacja może zakończyć się już podczas dwóch spotkań. Z reguły mediacja nigdy nie kończy się podpisaniem ugody mediacyjnej po jednym spotkaniu. Realne jest natomiast spisanie umowy po drugim lub trzecim spotkaniu. Poszczególne sesje mediacyjne trwają zwykle około dwóch godzin.

ADWOKAT

MEDIACJA

ROZWÓD

Czy mediacja jest szansą na obiektywny rozejm?

 

Rozwód to bez wątpienia jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu każdego dorosłego człowieka. Decyzja o rozwodzie bywa bardzo trudna, a sama sprawa rozwodowa męcząca i najeżona wzajemnymi oskarżeniami, które utrudniają podjęcie dialogu. Bez tego trudno rozstrzygnąć na przykład o podziale majątku czy opiece nad dziećmi. Mediacja jest szansą dla obu stron załagodzenia konfliktu w oparciu o obustronny kompromis

 

Czy mediacja przy rozwodzie jest obowiązkowa?

 

Czy mediacja przy rozwodzie jest obowiązkowa?
Na pierwszej rozprawie rozwodowej sąd zawsze proponuje małżonkom mediacja. Ta propozycja ze strony sądu nie musi spotkać się z akceptacją. Jednym słowem małżonkowie chcący się rozstać nie muszą zgodzić się na mediację. Spotkanie mediacyjne bywają jednak niezwykle pomocne podczas ustalania najważniejszych spraw związanych z rozstaniem się ludzi. Podczas mediacji można na przykład podjąć postanowienia dotyczące opieki nad dziećmi czy wysokości alimentów. Umowa mediacyjna może być wtedy przedstawiona w sądzie jako dowód, a sąd podejmie decyzję takie jak zostały ustalone przez obydwie strony podczas mediacji.

OPINIE KLIENTÓW

Profesjonalizm, rzetelność i wiedza w połączeniu z empatią ,cierpliwością i spokojem. Dzięki mediacji udało się uniknąć postępowania w sądzie. Polecam bez dwóch zdań.

– Grzegorz. Rzeszów,

Polecam kancelarię adwokacką Pani Lilianny. Dzięki rzetelności i dużemu zaangażowaniu zakończyła się sukcesem. Bardzo dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

– Wojciech. Przedsiębiorca,

Pani Mecenas jest osobą kompetentną i uprzejmą. Jeśli nie może rozmawiać, to oddzwania. Jest zaangażowana w swoją pracę. Szczerze polecam i dziękuję!

– Andrzej. Dębica,

Celem mediacji jest wypracowanie rozwiązania satysfakcjonującego strony konfliktu, a nie ustalenie, kto ma rację w sporze.