Sprawy rozwodowe

Skuteczny adwokat od rozwodów Krosno.  

Mediacje, podział majątku, alimenty, prawa rodzicielskie

Przeprowadziliśmy już dziesiątki spraw rozwodowych i do każdej z nich podchodziliśmy indywidualnie.

 

Czego możesz spodziewać po naszej ofercie ?

Gwarantujemy, że wniosek złożony będzie w prawidłowej formie. W sądzie reprezentujemy naszych klientów poprzez pełnomocnictwo i dzięki czemu muszą stawić się tam tylko raz.

Przesłuchujemy świadków i odpowiadamy na trudne pytania a poźniej  oceniamy sytuację i wydajemy rekomendacje co dalej.

kancelaria Lilliana Filipczak Godek,

Adwokat Krosno - rozwód

Adwokat Krosno, sprawa karna, wyrok, umowa, ugoda, zespół

Kancelaria  zrobi wszystko aby ułatwić Ci okres rozwodowy dlatego też podczas konsultacji omówimy sytuację Twojej rodziny. Kiedy wspólnie ustalimy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie to nasi prawnicy aktywnie je wdrożą szybko i skutecznie.

Wszystko co trzeba wiedzieć o rozwodzie i nie tylko

Mediacje

Rozjemstwo rozwodowe wspieraja małżonków w przejściu przez tę trudną sytuację ponadto są one wielką szansą zarówno dla małżonków jak i ich najbliższych. Mediacje pozwalają płynnie  przeobrazić relacje małżeńskie w relacje rodzicielskie i umożliwiają opracowanie korzystnego dla wszystkich planu wychowawczego.

Rozwód  konsekwencje prawne

Postępowanie sądowe ma doprowadzić do udzielenia odpowiedzi, czy będzie to rozwód z orzekaniem o winie czy też d bez. Sąd musi podjąć decyzje o władzy rodzicielskiej – pozostawieniu władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom albo jej ograniczeniu lub  pozbawieniu. Sąd wskaże też obowiązek alimentacyjny względem dziecka.

Prawo rodzinne

To wyspecjalizowany dział prawa cywilnego regulujący stosunki prawne w rodzinie , jej istnienie i funkcjonowanie, stosunki wewnątrz rodziny jak i z osobami trzecimi.

Alimenty

Aktualnie poprzez alimenty rozumie się środki utrzymania potrzebne do zapewnienia właśnie wyżywienia, ale również odzieży, mieszkania, leczenia i inne.

Podział majątku

W przypadku rozwodu małżonkowie dzielą majątek wspólny na pół. Chyba że zdecydują się na inny podział mino tego warto zaznaczyć, że niektóre dobra, takie jak spadki czy darowizny nabyte wyłącznie przez jednego z małżonków, nie podlegają podziałowi.

Separacja

Określenie separacja pojawia się często w stosunku do małżonków, których pożycie się nie układa. Bywa też tak,  że z róznych powodów nie zamieszkują ze sobą, albo zamieszkują, lecz tak naprawdę każdy z małżonków prowadzi już własne życie. 

Formularz kontaktowy